Jak zdobyć wyświetlenia na YouTube?

YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką na świecie, ale to także świetny sposób na udostępnianie filmów i promowanie swojej firmy lub marki. Jedną z najważniejszych części promowania swojego kanału na YouTube jest uzyskanie dużej liczby wyświetleń każdego zamieszczonego przez Ciebie filmu, ponieważ dzięki temu Twoje filmy będą pokazywane wyżej w wynikach wyszukiwania i będą miały większe szanse na bycie „trendy” (tzn. będą oglądane przez wiele osób). Ale jak sprawić, by ludzie byli na tyle zainteresowani tym, co publikujesz, że będą to oglądać? Cóż, oto kilka wskazówek!

Dodaj link do filmu z YouTube na swojej stronie internetowej.

Na swojej stronie internetowej dodaj link do filmu z YouTube. Ważne jest, aby link był widoczny i łatwy do znalezienia przez wszystkich odwiedzających Twoją stronę. Upewnij się, że jest on:

 • Widoczny na każdej stronie Twojego serwisu.
 • Łatwy do zauważenia, ponieważ jest umieszczony w oczywistym miejscu lub wyróżniony jako hiperłącze (niebieskie podkreślone słowo)
 • Łatwy do kliknięcia na z dużym tekstem i minimalne zakłócenia wokół niego (jak reklamy)
 • Zapadające w pamięć, aby ludzie mogli odwiedzić link, gdy będą chcieli obejrzeć go ponownie

Udostępnij swoje filmy w sieciach społecznościowych.

Możesz również udostępniać swoje filmy z YouTube w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn i Pinterest.

W tym przypadku powinieneś używać hashtagów, aby ułatwić ich znalezienie przez innych ludzi.

Są one bardzo przydatne do zwiększenia liczby wyświetleń Twoich filmów, ponieważ użytkownicy, którzy nie wiedzą o Twoim kanale, zobaczą go podczas wyszukiwania określonych hashtagów.

Osadzaj filmy wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie liczby wyświetleń na YouTube jest osadzanie filmów, gdzie tylko się da. Osadzanie polega na wykorzystaniu kodu strony trzeciej do wyświetlenia filmu na własnej stronie internetowej lub blogu. Na przykład, jeśli masz sklep internetowy i chcesz pokazać jeden ze swoich produktów, osadzanie może być doskonałym sposobem dla klientów, aby obejrzeć film właśnie tam na stronie produktu bez konieczności opuszczania witryny lub przejść przez YouTube pierwszy.

Osadzanie może również pomóc w zwiększeniu liczby subskrybentów i polubień, ponieważ widzowie, którzy lubią to, co widzą, są bardziej skłonni do subskrypcji lub polubienia, jeśli jest to dla nich łatwe! To ma sens: dlaczego ktoś miałby spędzać czas przechodząc przez wiele kroków, kiedy może po prostu kliknąć jeden przycisk?

I wreszcie… komentarze! Jeśli ktoś lubi oglądać wideo na tyle, że faktycznie podejmuje działania (poprzez subskrypcję, polubienie lub komentarz), to są całkiem spore szanse, że osoba ta podzieli się tym wideo z innymi na mediach społecznościowych również!

Zamieszczaj linki do filmów z YouTube w mailach i newsletterach.

 • Upewnij się, że Twoja firma ma zgodę na udostępnienie filmu.
 • Upewnij się, że wideo jest adekwatne do treści Twojego maila lub newslettera.
 • Upewnij się, że wideo jest odpowiednie dla każdego odbiorcy lub grupy odbiorców. Na przykład, nie wysyłaj wiadomości e-mail z wideo o charakterze seksualnym do uczniów lub pracowników konserwatywnej organizacji religijnej.

Zachęcaj inne osoby do udostępniania Twoich filmów na swoich stronach.

Jednym ze sposobów na to, by Twoje wideo było częściej oglądane, jest zachęcanie innych do udostępniania go na własnych stronach i witrynach. Można to zrobić, grzecznie prosząc ich o pomoc lub dostarczając im narzędzia, których będą potrzebować, aby to zrobić.

Oto co powinieneś zrobić:

 • Poproś o użycie przycisku udostępniania. Pozwala użytkownikom, którzy widzą wideo na jednej stronie lub blog post, takich jak twój, podczas przeglądania innej strony lub blog post, takich jak ich (np. Facebook) akcji, że wideo z ich przyjaciółmi na Facebooku bez konieczności opuszczania ich strony lub kliknij przez wiele zakładek / stron linków przed znalezieniem twój;
 • Żądanie kodu osadzonego z YouTube, więc inni mogą dodać go bezpośrednio na dowolnej stronie internetowej bez konieczności instalacji specjalnego oprogramowania w celu osób odwiedzających te strony później w dół linii będzie następnie zobaczyć zarówno swoje filmy plus reklamy są odtwarzane przed każdym z nich zaczyna odtwarzać ponownie automatycznie raz oba skończyły odtwarzanie razem jednocześnie!

Proś subskrybentów o oceny i komentarze (i odpowiadaj na nie!); nie bój się prosić o pomoc przyjaciół lub znajomych, którzy mają własne kanały z wieloma followersami.

 • Proś subskrybentów o oceny i komentarze (i odpowiadaj na nie!); nie bój się prosić o pomoc przyjaciół lub znajomych, którzy mają własne kanały z wieloma followersami.
 • Bądź uprzejmy i pełen szacunku. Nie błagaj ani nie krzycz na swoich widzów; zamiast tego daj ludziom powód do pomocy, pokazując im, że cenisz ich opinie i chciałbyś usłyszeć, co mają do powiedzenia na temat twoich filmów.

Zdobycie wysokiej oglądalności to jeden z kluczy do skutecznej promocji kanału i jego filmów

Uzyskanie wysokiej oglądalności jest jednym z kluczy do skutecznej promocji kanału i jego filmów. Im więcej masz wyświetleń, tym więcej osób zobaczy twoje treści i dołączy do twojej społeczności.

Jeśli masz wystarczająco dużo zwolenników i regularnych widzów, nadszedł czas, aby wziąć sprawy w górę. Zacznij zarabiać na reklamach na YouTube i innych platformach, na których umieściłeś swoje filmy.

Conclusion

Istnieje wiele sposobów, aby zwiększyć swoje widoki YouTube i subskrybentów, ale ten artykuł pokrył niektóre z najlepszych praktyk, które działają. Teraz od Ciebie zależy, czy wprowadzisz je w życie!