Jak publikować na Instagramie z komputera

Instagram to popularne miejsce, w którym entuzjaści fotografii dzielą się niezapomnianymi chwilami za pomocą smartfona. Rób zdjęcia, nagrywaj filmy i twórz wspaniałe historie za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Jest to jedna z najszybciej rozwijających się sieci społecznościowych z ponad miliardem aktywnych użytkowników na całym świecie. Popularność Instagrama otworzyła również drogę do nieskończonych możliwości marketingu.

Na szczęście wiele przeglądarek i rozszerzeń umożliwia publikowanie na Instagramie z komputera. Zaloguj się na swoje konto i publikuj zdjęcia które zyskaja setki lajków i filmy bezpośrednio lub za pomocą interfejsu innej firmy.

Dzisiaj podzielę się kolejną metodą publikowania postów na Instagramie z komputera – dowiedz się, jak tworzyć niesamowite projekty i zaplanować je na kanałach społecznościowych na później.

Zacznijmy.

Canva to platforma nr 1 do projektowania graficznego do tworzenia uzależniających projektów w dowolnym celu. Obejmuje grafikę postów na blogu, postów w mediach społecznościowych, biuletynów, plakatów i wielu innych.

Jeśli chcesz tworzyć profesjonalne projekty ubrań, banerów i zaproszeń, jest to również możliwe w serwisie Canva. Zawiera ponad 6 000 000 darmowych i premium szablonów, które zaspokoją Twoje potrzeby.

Serwis Canva jest łatwy w użyciu i wysoce konfigurowalny. Oferuje również ponad 100 milionów zdjęć stockowych, audio i wideo premium, aby ozdobić swoje projekty w dowolnym stopniu. Ich subskrypcja premium zapewnia nieograniczone miejsce w chmurze do bezpiecznego przechowywania cennych projektów i plików.

W przypadku planowania mediów społecznościowych obsługuje nie tylko Instagram. Jest zintegrowany ze wszystkimi popularnymi sieciami społecznościowymi, takimi jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Tumblr itp., aby planować i publikować treści na profilach, stronach i grupach. To, co naprawdę sprawia, że ​​planowanie w serwisie Canva jest wyjątkowe, to możliwość publikowania postów na Instagramie z komputera od razu lub zgodnie z harmonogramem.

Zaplanuj swój post, a serwis Canva automatycznie udostępni go z niestandardowym opisem, linkami i odpowiednimi hashtagami. Przeczytaj naszą szczegółową recenzję serwisu Canva w tym poście .

Jak zaplanować i opublikować na Instagramie z komputera?


Canva to świetne narzędzie do planowania historii, zdjęć i filmów na Instagramie z komputera lub telefonu komórkowego. Mają dedykowane aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS i Android, które działają płynnie nawet w podróży.

Ich tysiące szablonów do mediów społecznościowych upraszczają proces i oszczędzają mnóstwo godzin projektowania. Jak wiesz, media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w generowaniu ruchu. Dlatego możemy powiedzieć, że Canva jest niezbędnym narzędziem dla firm do tworzenia pięknych grafik i udostępniania ich w serwisach społecznościowych w godzinach szczytu. W ten sposób pomaga zwiększyć ruch na stronach i zwiększyć sprzedaż.

Krok 1: Stwórz przyciągający wzrok projekt


Zaloguj się do serwisu Canva i wybierz typ projektu na ekranie głównym. W przypadku Instagrama wybierz post lub historię na Instagramie. Przekieruje Cię do pustego edytora, w którym możesz wybrać odpowiednie szablony do budowania projektów.

Alternatywnie możesz kliknąć przycisk Utwórz projekt, aby rozpocząć. W rozwijanym menu zasugeruje popularne typy projektów do utworzenia. Wpisz słowo kluczowe, takie jak Facebook, Instagram, aby wyświetlić odpowiednie typy szablonów.

Wybierz opcję. Na przykład wybrałem Historię na Instagramie, aby kontynuować.

Krok 2: Wybierz szablon


Otworzy się pusty ekran w zalecanym rozmiarze. W przypadku relacji na Instagramie zalecany rozmiar to 1080 x 1920 pikseli, aby zwiększyć widoczność i uzyskać więcej kliknięć użytkowników.

Jak publikować na Instagramie z komputera?

Po lewej stronie zobaczysz różne szablony w różnych kategoriach. Użytkownicy premium Canva mają bezpłatny dostęp do wszystkich szablonów. Kliknij szablon, aby zaimportować go do głównego ekranu i edytować.

Krok 3: Dostosuj


Teraz wybrany szablon został pomyślnie zaimportowany do edytora. Kliknij element, aby dostosować, zastąpić lub usunąć.

Serwis Canva zawiera setki darmowych i premium czcionek. Zmień rodzinę czcionek, kolor i zastosuj efekty do tekstu. Możliwe jest również animowanie tekstów i stron, aby przyciągnąć uwagę użytkownika na pierwszy rzut oka.

W lewym panelu znajdują się opcje dostępu do różnych elementów i przesyłania własnych plików.

Canva ma wbudowany edytor obrazów do usuwania tła, stosowania filtrów i tworzenia makiet. Wybierz swój obraz i kliknij edytuj w menu głównym. Po lewej stronie pojawią się opcje edycji i gotowe do użycia szablony obrazów. Wybierz jedną z nich, aby aplikować. Edytuj według potrzeb.

W przypadku animacji kliknij Animuj, aby wyświetlić różne efekty graficzne. Najedź myszą na efekt, aby wyświetlić podgląd i wybierz, aby zastosować.

Dostosuj krycie, zmień pozycje i grupuj podobne elementy w prawym górnym rogu. Grupowanie ułatwia łączenie wielu elementów i łatwe przenoszenie ich w edytorze.

Krok 4: Harmonogram

Po zakończeniu dostosowywania dotknij przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

Wybierz Harmonogram z opcji menu. Ustaw datę i godzinę. Przejdź do następnego kroku.

Kliknij pole rozwijane Wybierz kanał, aby wyświetlić połączone konta w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz zaplanować zawartość na nowym kanale, wybierz Wybierz kanał i połącz profile, strony lub grupy. Następnie wprowadź własny opis w polu tekstowym.

Dodaj odpowiednie hashtagi, aby kierować reklamy do osób o określonych zainteresowaniach. Kliknij Harmonogram, aby zapisać.

Canva udostępni Twój post na Instagramie o wybranej godzinie. Pamiętaj jednak, że ten automatyczny harmonogram będzie działał tylko z kontami biznesowymi na Instagramie. Nie ma możliwości planowania zawartości na kontach osobistych.

Nie martw się. Możesz łatwo przekonwertować konto osobiste na firmowe za pomocą ustawień konta. W tym celu otwórz Instagram ze smartfona i otwórz ustawienia. Na dole pojawi się opcja konwersji bieżącego konta osobistego na firmowe. Następnie połącz go ze swoją stroną na Facebooku, aby zaplanować zawartość na Instagramie w serwisie Canva.

Wróćmy do edytora Canva. Canva umożliwia łatwą zmianę rozmiaru tego samego projektu w innych sieciach. Ta funkcja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników premium i oszczędza Twój czas.

Kliknij opcję Zmień rozmiar w lewym górnym rogu i wprowadź słowo kluczowe, takie jak „Facebook”, aby uzyskać sugestie.

Wybierz jedną z opcji i naciśnij przycisk kopiowania i zmiany rozmiaru. Skopiuje i wyświetli tę samą zawartość na nowym ekranie. Dostosuj go, aby zwiększyć lub zmniejszyć wysokość, szerokość itp.

Ponownie dotknij przycisku z trzema kropkami, aby zaplanować. Powtórz ten krok dla wszystkich kanałów mediów społecznościowych, aby zaplanować i opublikować. Jeśli chcesz natychmiast opublikować treść, nie wybieraj opcji harmonogramu. Zamiast tego kliknij odpowiednie ikony kanałów, aby je udostępnić.

Wróć do ekranu głównego i przejdź do narzędzia Content Planner z lewego panelu, aby zarządzać harmonogramami. Stamtąd możesz dostosowywać posty, zmieniać harmonogram, a nawet zmieniać harmonogram starego posta.

Wniosek


Canva to niesamowite narzędzie marketingowe dla firm. Pomaga tworzyć piękne projekty dla mediów społecznościowych, produktów drukowanych i wszystkiego innego. Można je natychmiast udostępniać klientom i kolegom z zespołu za pośrednictwem poczty e-mail, chmury lub narzędzi do współpracy.

Jeżeli chcesz odnieśc suksces w social emdia musisz tez przeczytać artykuł jak zdobyć sławę na tiktoku